W dzisiejszych czasach jesteśmy wręcz uzależnieni od energii elektrycznej. Rozwój technologii ułatwił nasze codzienne życie, ale też bardzo obciążył środowisko. Chcąc zahamować ocieplenie klimatu i degradację natury, musimy działać bardziej odpowiedzialnie. Wyjaśniamy, dlaczego inwestycje w wiatraki stanowią sposób na czysty zysk.

Inwestycje w wiatraki – zielona energia szansą na lepszą przyszłość

Prąd jest współcześnie wykorzystywany w zasadzie do wszystkiego. Służy nam do pracy, nauki i rozrywki. Z jego pomocą możemy podróżować, komunikować się oraz wykonywać szereg codziennych aktywności. Energia jest również konieczna do ratowania życia i zdrowia. Można śmiało stwierdzić, że obecnie prąd jest nam niezbędny do przetrwania. Przez lata wytwarzaliśmy go jednak w taki sposób, że zaczęliśmy mieć zbyt duży, negatywny, wpływ na stan środowiska oraz klimat.

Cały świat stara się zmienić swoją politykę energetyczną, na mniej inwazyjną. Unia Europejska nałożyła szereg dyrektyw na swoje kraje członkowskie. Coraz powszechniejsze stają się inwestycje w wiatraki. Nowsze modele turbin umożliwiają jeszcze bezpieczniejszą, a do tego wydajniejszą produkcję prądu. Dzięki nim oraz innym elektrowniom korzystającym z OZE można poprawić jakość powietrza i zahamować ocieplenie klimatu.

Grupa Pracownia Finansowa wyjaśnia, dlaczego warto inwestować w farmy wiatrowe

Przyszłość leży w naszych rękach. Nie można już dłużej zwlekać z walką o to, by przyszłe pokolenia mogły normalnie funkcjonować. Już teraz widać wyraźne zmiany, które zaczynają mieć wpływ na nasze życie. Oszczędzanie energii, ograniczanie ilości produkowanych śmieci czy inne ekologiczne działania mają ogromne znaczenie. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę z tego, że można także inwestować w taki sposób.

Eksperci Grupy Pracownia Finansowa wyjaśniają, że angażując się w projekty związane z budową farm wiatrowych można bezpośrednio przyczynić się do poprawy stanu środowiska. Chociaż w Polsce na ten moment trudno o nowe realizacje, te rozpoczęte przed rokiem 2016 (zanim została wprowadzona ustawa antywiatrakowa) mogą zostać ukończone. Ogromny potencjał wykazuje też rynek ukraiński, bardzo przychylny takim działaniom. Na terenach przygranicznych właśnie powstaje nasza pierwsza polska farma wiatrowa ENEVI.

Jakie korzyści dają inwestycje w wiatraki?

W Grupie Pracownia Finansowa jesteśmy zgodni co do tego, że angażując się w projekty OZE można czerpać wiele wymiernych korzyści. Przede wszystkim, inwestycje w wiatraki pozwalają zabezpieczyć kapitał przed inflacją. Takie realizacje są teraz bardzo potrzebne, dlatego istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że zapotrzebowanie na nie będzie jeszcze rosło. W procesie inwestycyjnym polegającym na crowdfundingu udziałowym, z zysków wypracowanych przez elektrownię, w ciągu kilku lat odzyskuje się zainwestowaną kwotę. Inwestor nadal jednak posiada udziały w elektrowni, czyli de facto podwaja kapitał. To bardzo wygodny sposób na dochód pasywny dla świadomych inwestorów. Przy tym ma się realny wkład w walkę o lepsze jutro. Zielona energia jest nam teraz niezwykle potrzebna, dlatego warto mieć swój udział w jej produkcji.